Cvičení SM Systém

 • Relaxace, protažení svalů v napětí (cílené anatomické masáže s protažením svalů, cviky relaxační a protahovací)
 • Posílení svalů oslabených (cviky posilovací)
 • Obnova funkce spirálních stabilizačních řetězců (cviky aktivující svalové řetězce)
 • Nácvik optimální koordinace pohybu, především chůze a později běhu (cviky koordinační)
 • Vytvoření individuálního léčebného plánu

Proč cvičení SM systém:

 • je léčebné
 • je preventivní a regenerační
 • nenáročné v těhotenství
 • vhodné pro koordinaci a stabilizaci chůze

SM systém je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Tato metoda se opírá o 30 let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Skladba cvičení SM systém:

Cvičení SM systém se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Budeme cvičit s elastickým lanem:

Elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Elastické lano můžeme chápat jako prodloužení svalových vláken aktivující spirálu. Cvičení s lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

SM systém a skolióza:

SM systém léčí skoliózu skrze aktivaci svalových spirál. Tyto spirály vytahují páteř nahoru a dochází k její trakci. Díky cvičení SM systému, dochází k centraci páteře a vyrovnávání skoliotického držení těla. Viditelné výsledky, při pravidelném cvičení, se dostaví za 1-3měsíce při cvičení 2 x 30 minut každý den.

Cvičení SM Systém nejem pro těhotné:

SM Systém je výborné nenáročné cvičení v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, hýžďové a svaly pánevního dna. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, jako je oblast krční a dolní část zad – bederní oblast. SM Systém je cesta ke zdraví maminky i dítěte.

SM systém s dětmi

Během růstu dítěte je velmi důležitý pravidelný pohyb a protahování svalů, zejména u dětí školního věku. Bohužel v posledních letech převažuje sedavý způsob života (sezení ve školních lavicích), který porušuje vzpřímené držení těla. Přibývá klidového statického zatížení a chybí dostatek přirozeného pohybu. Tato metoda je výborná k navrácení postavy do vzpřímené pozice.

 Spirální stabilizace je prevence vzniku:

 • skoliotického držení těla
 • těžkých poruch svalové balance
 • chybné koordinace chůze a běhu
 • degenerace páteře a velkých kloubů ve školních lavicích

SM systém pro seniory s artrózou:

Mnoho seniorů má problémy s artrózou v kyčelním a kolenním kloubu a obecně mají problémy s bezbolestnou chůzí. SM systém díky vyrovnání osy těla a správnému aktivování spirál, umožní zastavení a dokonce i zlepšení problému a artrózou. Zároveň umožní prodloužit dobu bezbolestné chůze a to v jakémkoli věku do 100 let.

Díky pravidelnému cvičení SM systém může jedinec dosáhnout svalové rovnováhy, vyrovnaného držení těla, zlepšení koordinace a stabilizace chůze.

SM systém a vyhřezlá ploténka

Tato metoda je výborná při léčbě vyhřezlé ploténky, která se skládá z léčebné varianty cviků. Tyto cviky důrazně ponechávají trup v základu pánve a nevychází z něj. Tak se neaktivují hluboké svaly zádové a meziobratlové ploténky mají možnost dobré regenerace nebo hojení výhřezu ploténky.

Kdy a kde cvičím

Můžete mě najít na Střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě nebo v Apartmánovém domě Landek v Petřkovicích, kde cvíčím Aqua Aerobic. Lekce SM Systému vedu individuálně po telefonické objednávce.

Termíny a ceny cvičení

kdy-a-kde-cvicim.png

POSLEDNÍ NOVINKY

KONTAKT:

Nataša Köhlerová Karla Hynka Máchy 5414/29 72200 Ostrava - Třebovice

Zobrazit na mapě »

IČ: 61971090
Nejsem plátcem DPH!

Raiffeisenbank a.s.
č.u.: 8178181001/5500

Email: aqua.natali@seznam.cz
Mobil: +420 777 680 691

ŽL vydán Magistrátem města Ostravy živnostenským úřadem v Ostravě, Č.j.: ZURZP/8545/10/VAJ/3

Napište Natali