Nordic walking

Nordic walking (doslovně přeloženo severská chůze) je běžná chůze se speciálními hůlkami. Historie tohoto sportu pramení ze severských zemí, obzvlášť z proslulého Finska.
Odtud se rozšířil po celé Skandinávii a pak i do střední a jižní Evropy.

Toto odvětví se v podstatě vyvinulo z lyžařského běhu. Vrcholoví běžci na lyžích a biatlonisté využívají dnes tento nový sportovní druh k letnímu tréninku.

Tento sport je vhodný pro každého (děti, senioři, lidé s nadváhou, sportovci), kdo se rád hýbe a chce udělat něco pro své zdraví. Výhodou tohoto sportu je, že se pohybujeme v přírodě a navíc je možné jej provozovat během celého roku.

Podstata Nordic walkingu spočívá ve speciálních holích, které zefektivní běžnou chůzi, a tak
se stává vysoce účinným tréninkem celého těla. Jedná se o pohybovou činnost, při níž jedinec zapojí 90% svalů celého těla a tepová frekvence je v hodnotách, při nichž se jedinec cítí dobře a spotřeba energie je velmi vysoká.

Nordic walking mohou provozovat také lidé s nadváhou, kteří často nenalézají odhodlání k aerobnímu typu tréninku. Jedná se o pohybovou činnost, při níž jedinec zapojí celé tělo a klouby dolních končetin jsou odlehčeny.

Kdy a kde cvičím

Můžete mě najít na Střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě nebo v Apartmánovém domě Landek v Petřkovicích, kde cvíčím Aqua Aerobic. Lekce SM Systému vedu individuálně po telefonické objednávce.

Termíny a ceny cvičení

kdy-a-kde-cvicim.png

POSLEDNÍ NOVINKY

KONTAKT:

Nataša Köhlerová Karla Hynka Máchy 5414/29 72200 Ostrava - Třebovice

Zobrazit na mapě »

IČ: 61971090
Nejsem plátcem DPH!

Raiffeisenbank a.s.
č.u.: 8178181001/5500

Email: aqua.natali@seznam.cz
Mobil: +420 777 680 691

ŽL vydán Magistrátem města Ostravy živnostenským úřadem v Ostravě, Č.j.: ZURZP/8545/10/VAJ/3

Napište Natali